Reportaż

Reportaż fotograficzny to doskonała pamiątka z chrztu, komunii, ślubu kościelnego i cywilnego.
Zdjęcia reportażowe (reportaże fotograficzne)

Wykonuje zdjęcia reportażowe z rodzinnych uroczystości okolicznościowych takich jak: chrzty, komunie, śluby kościelne i cywilne. Wszystkie te wydarzenia są na tyle ważne aby uwiecznić je, i cieszyć się z takiej pamiątki przez wiele lat. Zdjęcia wykonywane są z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu dzięki temu wyróżniają się jakością.

Aby zamówić daną usługę, najlepiej zgłosić chęć telefonicznie (tel. 604 654 972) lub mailowo (jansmarczewski@gmail.com). W tym czasie ustalane są wszystkie warunki współpracy takie jak data, miejsce oraz zakres usług. Po wykonaniu zdjęć są obrabiane i dostarczone w formie plików cyfrowych. Nie określam z góry ilości zdjęć. Staram się aby było ich jak najwięcej i aby moi Klienci mieli najlepszą pamiątkę. Gotowy reportaż przesyłam w formie plików JPG za pomocą serwisu WeTransfer.com lub za pomocą Dysk Google.

Za dodatkową opłatą, zdjęcia wykonane w ramach reportażu drukuję w formie odbitek w dwóch rozmiarach: 10 cm x 15 cm oraz 15 cm x 20 cm. Więcej informacji znaleźć można w Odbitki.

Zlecenia wykonuję na profesjonalnym sprzęcie a działając na rynku od wielu lat posiadam duże doświadczenie. Realizuję sesje reportaże zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami z Klientem. Wszystkie zdjęcia poddaje obróbce w programie Lightroom. Obrobione zdjęcia przesyłam w formie plików cyfrowych a wybrane drukuje w swoim studio.


Chrzest

Chrzest - reportaż z wydarzenia
Chrzest to ważne wydarzenie w życiu każdej rodziny.

350 zł
W skład usługi wchodzi: sesja zdjęciowa + 5 odbitek w formacie 15 cm x 20 cm

Chrzest – Reportaż z chrztu to zdjęcia z mszy w czasie której odbywa się to ważne wydarzenie. Reportaż zawiera zdjęcia z całości trwania uroczystości. Po zakończeniu wykonywane są zdjęcia grupowe oraz indywidualne z nowo ochrzczonym członkiem rodziny. W pakiecie zawarte jest 10 odbitek formacie 15 cm x 20 cm. Posiadam zezwolenie Kurii Metropolitalnej we Wrocławiu na rejestrację filmową i fotograficzną w kościołach.

W zależności od przyjętego zwyczaju w danym kościele – przeprowadzenie chrztu odbywa się na początku lub na końcu mszy świętej. W uroczystości bierze udział bliższa i dalsza rodzina. Oczywiście nie może zabraknąć rodziców chrzestnych. Chrzest zgłaszają osobiście rodzice dziecka w kancelarii parafialnej co najmniej dwa tygodnie wcześniej.

Po uroczystości można wykonać zdjęcia rodzinne w pobliżu restauracji, w której rodzina przyjmuje gości. W przypadku gdy pogoda nie jest dobra do tego typu zdjęć oferuję wykonanie zdjęć upamiętniających chrzest w moim studio. Więcej informacji o sesji można znaleźć w dziale Zdjęcia z chrztu w studio.

Wykonane zdjęcia poddaje obróbce i przesyłam w formie plików cyfrowych JPG za pomocą serwisu WeTransfer.com lub Dysku Google. Wybrane zdjęcia drukuję w formie 10 odbitek w formacie 15 cm x 20 cm. Jeżeli potrzebna jest większa ilość może zostać dodrukowana zgodnie z cennikiem Odbitek.

Komunia

Komunia - zdjęcia reportażowe z komunii
Fotograficzny reportaż z z komunii to zdjęcia z całości uroczystości.

od 120 zł / dziecko (koszt ustalany jest indywidualnie)
W skład usługi wchodzi: reportaż fotograficzny z uroczystości na pendrive + album + 5 odbitek w formacie 15 cm x 20 cm

Komunia to ważne wydarzenie w życiu każdego chrześcijanina. Jest to też wydarzenie rodzinne dlatego warto mieć profesjonalnie wykonane fotografie z tej uroczystości. Komunia a dokładnie reportaż z komunii to zdjęcia wykonywane w czasie kościelnej uroczystości. Rozpoczyna przed mszą, ujęciami przed budynkiem kościoła a kończy zdjęciem grupowym dzieci wraz z kapłanem. W skład zestawu wchodzi reportaż fotograficzny umieszczony na pamięci USB, album fotograficzny z 5 odbitkami w formacie 15 cm x 20 cm. Wydrukowane zdjęcia w albumie wraz z resztą zdjęć umieszczonych na pamięci USB przekazuje rodzicom na koniec Białego Tygodnia.

Cena zawiera koszty dla jednego dziecka lecz ostateczna kwota ustalana jest indywidualnie i dopasowana do potrzeb rodziców. Ostateczna cena zależy głównie od ilości dzieci oraz zamówionych dodatkowych usług takich jak np. wideofilmowanie czy zmieniona ilość odbitek. Umowa podpisywana jest z przedstawicielem rodziców. W razie potrzeby oraz przy większej ilości dzieci – proponuję wykonanie reportażu z użyciem dwóch fotografów. Dzięki temu zwiększa się ilość zdjęć oraz usprawnia pracę. Wieloletnie doświadczenie sprawiło, że rodzicom mogę zaoferować filmową rejestrację wydarzenia. Dzięki temu rodzice mają pełną obsługę medialną wydarzenia, wykonaną przez jedną firmę.

Posiadam zezwolenie Kurii Metropolitalnej we Wrocławiu na rejestrację filmową i fotograficzną w kościołach.

Ślub cywilny

Ślub cywilny czyli zawarcie małżeństwa w Urzędzie Stanu Cywilnego
Ślub cywilny to wielkie wydarzenie w życiu każdej, kochającej się pary.

350 zł
W skład oferty wchodzi: wykonanie reportażu + zdjęcia w formie 5 odbitek 15 cm x 20 cm + zdjęcia w formie cyfrowej

Zawarcie małżeństwa w Urzędzie Stanu Cywilnego to wydarzenie, które warto mieć w profesjonalny oraz pewny sposób udokumentowane aby mieć pamiątkę na wiele lat. Zdjęcia realizowane są w trakcie uroczystości w urzędzie stanu cywilnego a po ceremonii wykonywane jest zdjęcie grupowe oraz zdjęcie indywidualne z gośćmi. Wybrane fotografie drukowane są w formie 10 odbitek w wymiarach 15 cm x 20 cm a reszta, obrobionych zdjęć jest przesyłana za pomocą serwisu WeTransfer.com lub Dysku Google. Ślub cywilny trwa zwykle maksymalnie 20 minut.

Ślub kościelny

Ślub kościelny to zawarcie małżeństwa w kościele
Reportaż ze ślubu może być powiązany z reportażem z wesela.

600 zł
W skład oferty wchodzi: wykonanie reportażu + zdjęcia w formie 5 odbitek 15 cm x 20 cm + zdjęcia w formie cyfrowej

Ślub kościelny to wydarzenie w życiu, które warto mieć uwiecznione w sposób profesjonalny i pewny. Realizacja zdjęć rozpoczyna się od momentu przyjazdu Pary Młodej pod kościół, w czasie reportażu uwiecznione są wszystkie najważniejsze momenty tego wydarzenia. Są to wejście do kościoła, kazanie, przekazanie pokoju, przekazanie pokoju, przysięga, wymiana obrączek, komunia oraz wyjście Młodych z kościoła. Po mszy wykonywane jest zdjęcie grupowe oraz moment składania życzeń przez gości. Efektem pracy jest około 200 obrobionych fotografii umieszczonych na pamięci USB przesłanych za pomocą serwisu WeTransfer.com lub Dyskiem Google. Wybrane fotografie drukowane są w formie odbitek o wymiarach 15 cm x 20 cm.

Wykonuje również reportaż fotograficzny z całego dnia Waszego wesela, w którym ślub kościelny jest jednym z elementów. Więcej informacji można znaleźć na stronie poświęconej oferty na śluby i wesela jako fotograf na ślub i wesele.